Home » Eiropa, Jaunumi » Apgrozībā tiek laista jaunā 10 eiro banknote

Apgrozībā tiek laista jaunā 10 eiro banknote

10eurofr_HR

Šodien,  23. septembrī apgrozībā nonāk Eiropas sērijas 10 eiro banknote, informē Eiropas Centrālā banka.

“Ir būtiski, lai ikviens, kas izmanto eiro banknotes, arī turpmāk varētu tām pilnībā uzticēties. Tāpēc mēs ieviešam Eiropas sēriju,” atzīmēja par banknotēm atbildīgais ECB Valdes loceklis Īvs Meršs (Yves Mersch).

Tāpat kā jaunajai 5 eiro banknotei, arī jaunajai 10 eiro banknotei ir vairāki uzlaboti pretviltošanas elementi, kā arī atjaunots veidols. Tās hologrammā un ūdenszīmē attēlots grieķu mitoloģijas tēla Eiropas portrets. Uz tās redzams arī smaragdzaļš skaitlis. Pagrozot banknoti, uz spīdošā skaitļa saskatāms kustīgas gaismas efekts, kas pārvietojas augšup un lejup. Skaitlis arī maina krāsu no smaragdzaļas uz tumši zilu. Šos un citus jaunās 10 eiro banknotes elementus ir ļoti viegli pārbaudīt, banknoti aptaustot, apskatot un pagrozot.

Lai atvieglotu jaunās banknotes ieviešanu un nodrošinātu, ka tā ir iespējami plaši pazīstama, eirosistēma veikusi daudzus pasākumus, lai turpmāk atbalstītu banknošu apstrādes un autentiskuma noteikšanas iekārtu ražotājus un īpašniekus. Viena no iniciatīvām bija iespēja testēšanas nolūkos saņemt jaunās 10 eiro banknotes gandrīz deviņus mēnešus pirms to laišanas apgrozībā, nodrošinot pietiekami daudz laika, lai pielāgotu iekārtas. Vēl viena iniciatīva bija jaunās banknotes saņemšanas procedūru vienkāršošana, veicot šo pielāgošanu. Turklāt Partnerības programmas ietvaros eirosistēma organizēja banknotēm veltītu semināru Briselē, savukārt valstu centrālās bankas uzturēja tiešus kontaktus ar iesaistītajām ieinteresētajām pusēm attiecīgajās valstīs.

Eiropas Centrālajai banka ir saņēmusi apstiprinājumu no eiro zonas valstu centrālajām bankām, ka tās attiecīgajās valstīs savu iespēju robežās darījušas visu iespējamo, lai veicinātu banknošu apstrādes un autentiskuma noteikšanas iekārtu pielāgošanu jaunās banknotes apstrādei.

“Lai jaunās 10 eiro banknotes ieviešana varētu noritēt iespējami raiti, es aicinu visus, kuru īpašumā ir banknošu apstrādes iekārtas, pārliecināties, vai ar tām var apstrādāt jaunās banknotes,” sacīja Īvs Meršs.

Pirmā izlaiduma 10 eiro banknotes tupinās izlaist, lai izlietotu atlikušos krājumus. Tās atradīsies apgrozībā vienlaikus ar Eiropas sērijas 10 eiro banknotēm, bet pēc tam pamazām tiks izņemtas no apgrozības un ar laiku pārstās būt likumīgs maksāšanas līdzeklis. Par šo statusa maiņu tiks laikus paziņots.

Atslēgas vārdi: , , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress