Home » Eiropa, Jaunumi » ES noteiktās sankcijas pret Krieviju varētu tikt mīkstinātas pēc 2015. gada marta

ES noteiktās sankcijas pret Krieviju varētu tikt mīkstinātas pēc 2015. gada marta

dt.common.streams.StreamServer

Eiropas Savienības (ES) noteiktās sankcijas pret Krieviju varētu tikt daļēji atceltas ne agrāk kā nākama gada martā, prognozē Krievijas laikraksts «Kommersant».

Pēc laikraksta domām, ES noteiktās sankcijas pret Krieviju, visticamāk, varētu tikt mīkstinātas pēc 2015. gada 15. marta, kad beigsies ES padomes lēmums pagarināt šī gada 17. martā ieviestās sankcijas.  Lai sankcijas tiktu pagarinātas arī pēc lēmuma izbeigšanās, būtu vajadzīgs vienots ES lēmums, taču pastāv aizdomas, ka padomes locekļi nespēs panākt šādu vienprātību, kā rezultātā sankcijas varētu tikt daļēji vai pavisam atceltas.

Laikraksta ziņu avots Eiropas dimplomātu aprindās ir pārliecināts, ka daļa valstu, tai skaitā Bulgārija, Grieķija, Austrija, Itālija, Luksemburga, Kipra, Slovākija un Somija martā varētu balstot pret sankciju pagarināšanu un pieprasīs tās samazināt.

Šo lēmumu, galvenokārt, noteiks situācija Ukrainā un, ja, situācija no jauna nesaasināsies, tad sankcijas varētu tikt mīkstinātas vai atceltas, ir pārliecināts laikrakstam pietuvinātais ziņu avots.

Izredzes, kad līdz martam sankcijas varētu tikt pārskatītas ir ļoti mazas, norāda avots, piebilstot, ka pret sankciju mīkstināšanu pašlaik iebilst vairākas valstis.

Kā jau ziņots, 12. septembrī spēkā stājās jaunās ES sankcijas pret Krieviju, ņemot vērā tās agresiju Ukrainā. Jaunās sankcijas attiecās uz finanšu tirgiem, ierobežojot to pieeju Krievijas naftas kompānijām, tai skaitā «Rosņeftj», «Transņeftj» un gāzes koncernam «Gazprom».

Tāpat noteikti dažādi finansiāliem ierobežojumi, kas, galvenokārt, skars kapitāltirgus jomu un divejāda lietojuma preču ražotājus. Sankciju sarakstā iekļautas vairākas bankas, tai skaitā ”Rosselkhozbank”, “Sberbank, ”Gazprombank” un VEB.

Uz nenoteiktu laiku pārtraukta arī finanšu ieguldīšana naftas krājumu meklējumos Krievijas arktiskajā reģionā.

ES noteikusi tirdzniecības aizliegumu ar deviņiem aizsardzības uzņēmumiem – ”OAO Almaz Antey”, “OAO NPO Bazalt”JSC Kalashnikov”, “JSC Sirius”, “OJSC Stankoinstrument”, “OAO JSC Chemcomposite”, “JSC Tula Arms Plant”, “NPK Technologii Maschinostrojenija” un “OAO Wysokototschnye.

Papildināts arī to fizisko un juridisko personu loks, kurām piemēroti dažādi ierobežojumi saistībā ar viņu atbalstu Krievijas darbībām Ukrainā. Zināms, ka sarakstā iekļautas vairākas Krievijas amatpersonas un uzņēmumi, kā arī personas no pašpasludinātās «Doņeckas tautas republikas» un Krievijas okupētās Krimas.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress