Home » Baltija, Jaunumi, Lietuva » Lietuvā nogādātas visas valstij paredzētās eiro banknotes

Lietuvā nogādātas visas valstij paredzētās eiro banknotes

666765025

Lietuvas banka vakar, 12. novembrī, paziņoja, ka Lietuvai ir piegādātas visas paredzētās eiro banknotes, kuru kopējais svars sasniedza 144 tonnas.

Lietuvas bankas valdes priekšsēdētājs Vits Vasiļausks atzīmē, ka šāds sūtījums ir vslielākais skaidras naudas sūtījums, kāds Lietuvai jebkad piegādāts, taču operācija noritējusi droši un veiksmīgi, un tagad nauda ir noguldīta bankas velvēs. Vasiļausks atklāj arī to, ka komercbankām jau ir sākts izdalīt banknotes, caur kurām tās nonāks tirdzniecības un pakalpojumu uzņemumos, un nākamā gada sākumā jau būs pieejamas iedzīvotājiem.

Eiro banknotes Lietuvai sarūpēja Vācijas Centrālā banka, pēc abu valstu savstarpējas vienošanās, turpretī eiro monētas tiek kaltas turpat Lietuvā, naudas kaltuvē “Lietuvos monetu kalyka”.

123 miljoni banknošu tika no Vācijas atgādāti ar trim avioreisiem. Divus no sūtījumiem nogādāja Viļņā, bet vienu- Kauņā.

Lietuvas iekšlietu ministrs Sauļus Skvernelis norādīja, ka par pārvešanas drošību rūpējās visas policijas struktūras, kurām šī operācija bijis liels izaicinājums, taču viss noritējis mierīgi un bez starpgadījumiem.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress