Home » Jaunumi, Latvija » Vērtēs “World Expo 2015″ izmaksas un to atbilstību padarītajam

Vērtēs “World Expo 2015″ izmaksas un to atbilstību padarītajam

large-136f4ae06a2-300x1301

Sabiedrībā plašas debates izsaukušas Latvijas izmaksas dalībai starptautiskajā izstādē “World Expo 2015″. Publiskajā telpā izskanējušas summas sasniegušas 1 090 506 eiro, tikmēr projekta veidotāji – SIA “McCann Rīga” noraida pārmetumus, kas izskanējuši saistībā ar Expo 15 projekta īstenošanu. Lai noskaidrotu patiesību, ekspertiem uzdots izanalizēt un saprast, par ko līdz šim samaksāts komandītsabiedrībai “Expo 2015″.

“Līgums par Expo 2015 projektu noslēgts jau vairāk nekā pirms gada un projektā iesaistītie saņem avansus par Latvijas dalību izstādē Milānā”, šodien žurnālistiem apstiprināja ekonomikas ministre (EM) Dana Reizniece-Ozola.

“Izvērtēt padarīto darbu un to atbilstību nosauktajām summām ir ministrijā atbildīgo personu uzdevums, kuriem ir jāparaksta vai arī nav jāparaksta darba pieņemšanas-nodošanas akts”, sacīja Reizniece – Ozola, kura, ņemot vērā izmaksas skandālu, uzdevusi izvērtēt līdzekļu piešķiršanu un to pamatojumu. Pie notikušā apstākļiem strādā arī disciplinārlietu komisija.

Komentējot publiskos paziņojumus par izšķērdību, ministre atzīst, ka nav pārsteigta par notikušo, jo jau iepriekš bija norādījusi, ka EM nav īstas pārliecības, ka Latvija varēs īstenot kvalitatīvu projektu un tāpēc atkārtoti vērsās pie valdības ar aicinājumu apturēt Latvijas dalību izstādē.

Ministre norāda uz milzu summām, ko paredz producēšanas līgums un neskaidrību par to, kurš tās grasās atmaksāt.

Pašlaik apmaksāti komandītsabiedrības rēķini teju 800 000 eiro apmērā, bet turpinās diskusijas par vēl lielākām summā.

Kā vēstīts, 2015.gada 1.maijā Itālijā, Milānā, tiks atklāta pasaules lielākā starptautiskā izstāde “World Expo 2015”.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress