Home » Eiropa, Jaunumi » Grieķijas premjerministrs: sankcijas pret Krieviju ir ceļš uz nekurieni

Grieķijas premjerministrs: sankcijas pret Krieviju ir ceļš uz nekurieni

tsipras-thumb-large

Jaunas sankcijas pret Krieviju ir ceļš uz nekurieni, intervijā Krievijas ziņu aģentūrai “TASS sacīja” Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs, norādot, ka Grieķija nepiekrīt Rietumu sankcijām pret Maskavu.

“Mēs nepiekrītam sankcijām. Es uzskatu, ka tas ir ceļš uz nekurieni. Tā vietā es atbalstu viedokli, ka nepieciešams dialogs un savstarpēja diplomātija, kas paredz visiem sēsties pie sarunu galda un atrast risinājumu galvenajām problēmām,” intervijā pirms gaidāmās vizītes Maskavā 8. aprīlī, sacīja Grieķijas premjerministrs.

“Es esmu par diplomātiju,” sacīja Ciprs, norādot, ka uzskata, ka Minskas vienošanās ir nozīmīgs sasniegums un būtu jādara viss iespējamais, lai apturētu spriedzi Ukrainā.

Ciprs pastāstīja, ka Grieķija un Krievija plāno nostiprināt jaunas tirdzniecības saites savā starpā un veidot būtisku sadarbību eksporta ziņā.

Premjerministrs atzina, ka pēdējo gadu laikā attiecības ar Krieviju sabojāja iepriekšējās Grieķijas valdības lēmums neko nedarīt, lai izvairītos no “bezjēdzīgās” sankciju politikas: “Tā rezultātā Grieķijas lauksaimniecības precēm noteikts pārtikas embargo, kas nopietni iespaido Grieķijas ekonomiku,” sacīja Ciprs. 

Viņš pastāstīja, ka uzreiz pēc stāšanās valdības vadītāja amatā saņēmis ziņu no Eiropadomes prezidenta Donalda Tuska, kurš Grieķijas nostāju par labu sankcijām uzskatīja par pašsaprotamu, taču Ciprs nekavējoties informējis viņu un ES augstāko ārlietu pārstāvi Federiku Mogerīni, ka situācija ir mainījusies un pirms lēmums pieņemšanas viņiem vajadzētu ņemt vērā arī Grieķijas viedokli.

Jau vēstīts, ka 12. septembrī spēkā stājās jaunās ES sankcijas pret Krieviju, ņemot vērā tās agresiju Ukrainā. Taču par sankciju pastiprināšu patlaban nav iespējams panākt vienotu viedokli, jo, saskaņā ar Eiropadomes prezidenta teikto, daži politiķi ir gatavi ticēt Putina labajai gribai un nav gatavi iestāties par jaunu sankciju ieviešanu.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress