Home » Jaunumi, NVS » Atbildot Krievijai, Izraēla vārētu sākt piegādāt Ukrainai ieročus

Atbildot Krievijai, Izraēla vārētu sākt piegādāt Ukrainai ieročus

552d244c5d733_552d22d36e6a7_image1Izraēla varētu sākt sūtīt ieročus uz Ukrainu, atbildot uz Krievijas lēmumu atcelt savu piecu gadu embargo raķešu sistēmu piegādēm uz Irānu, ziņo ārvalstu mediji, atsaucoties uz kādu Izraēlas militāro avotu.

Izraēlas valdība gan vēl nav pieņēmusi konkrētu lēmumu par šādu variantu.

Kāds Izraēlas avots norādīja, ka šāda Krievijas rīcība ir “spļāviens sejā ASV un Izraēlai”.  Viņš atzīmēja, ka Izraēla jau sešus gadus bija apstādinājusi bezpilota sistēmu piegādes uz Ukrainu pēc īpaša Krievijas iedzīvotāju lūguma, savukārt Kremlis apmaiņā nepiegādāja Irānai raķešu sistēmas. Tagad gan šī vienošanās vairs nav spēka, jo Krievija to ir vienpusīgi pārtraukusi.

Avots norādīja, ka tagad Izraēlai vajadzētu noraidīt jebkādus Maskavas lūgumus nepiegādāt ieročus tādām valstīm kā Ukraina.

Pirmdien Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņoja, ka atceļ piegāžu embargo raķešu sistēmām S-300 uz Teherānu. Otrdien telefonsarunā Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu Krievijas prezidentam norādīja, ka ieplānotās raķešu piegādes Irānai graus stabilitāti Tuvajos Austrumos un palielinās Teherānas agresiju. Putins gan centies premjerministram paskaidrot, ka ieroču darījums ar Teherānu nav bīstams.

“Tā vietā, lai Krievija pārtrauktu atbalstīt Irānas terorismu Tuvajos Austrumos un visā pasaulē, tā atļauj iegādāties modernos ieročus, kas tikai palielinās Irānas agresiju,” savu sašutumu pauda Juvals Steinzs, Izraēlas stratēģisko lietu ministrs.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress