Home » Jaunumi, Krievija » “Digitālā Krimas ieleja” tiks atklāta 2020. gadā

“Digitālā Krimas ieleja” tiks atklāta 2020. gadā

CC6QG2lWMAAEQMBKrievija plāno Krimā sākt analoga “Silīcijas ielejas” darbību līdz 2020. gadam, un tiek paredzēts, ka piecu gadu laikā tās ieņēmumi sasniegs vairāk nekā 1 miljardu ASV dolāru, vēsta ārvalstu prese.

Jau ziņots, ka Krievijas Federācijas padomes priekšsēdētāja Valentīna Matvijenko paziņoja, ka nākotnē Krima varētu kļūt par jauno tehnoloģiju Meku, un ka tajā plānots atklāt apjomīgu jauno tehnoloģiju projektu inkubatoru, kas nākotnē liktu Krimai kļūt par jauno Silīcijas ieleju.

Projekts, kuru sauc “Digitāla Krimas ieleja”, tika sestdien, 18. aprīlī, prezentēts Jaltā, ekonomikas forumā, un ietver sevī telpu attīstību, kas specializējas masveida augsto tehnoloģiju ražošanā.

“Līdz 2020. gadam ieņēmumi tiem uzņēmumiem, kas atrodas digitālajā ielejā, sasniegs 60 miljardus rubļu un tiks izveidotas 17 000 augsti kvalificētas darbavietas,” forumā norādīja projekta darba grupas sekretārs Jevgēnijs Babajans. “Tas atstās iespaidu uz visu Krieviju- Krima kļūs par attīstības punktu.”

Galvenās zinātniskās un tehniskās bāzes darbosies Krimas un Sevastopoles valsts universitātēs. Lielākās Krievijas federālās aģentūras, tostarp “Rostech”, “Rostelekom” un “Glonass” jau ir pievienojušās projektam.

“Projekta mērķis ir apvienot speciālistus ne tikai no Krievijas, bet arī no citām valstīm, tostarp Ukrainas,” atzīmēja Krimas deputāts Andrejs Sokolovs.

“Sankcijas neradīs nekās problēmas, jo valstis, kas tās radīja, šos produktus nepatērē,” viņš norādīja, piebilstot, ka Krima projektam aicina pievienoties jebkādus investorus, tai skaitā no Eiropas uzņēmumiem.

“Mēs strādājam ar Ķīnas, Korejas un Dienvidāfrikas investoriem. IT speciālisti no Eiropas un ASV arī izrāda interesi par mūsu projektu,”atklāja Sokolovs.

Silīcija ieleja ir ASV “tehnoloģiju meka”, kurā atrodas valsts spēcīgākie jauno tehnoloģiju un komunikāciju uzņēmumi, tai skaitā “Google” un “Facebook”.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress