Home » Jaunumi, Krievija » Krievijas ekonomikas attīstības ministrs atbalsta ieceri atvieglot pārtikas embargo atsevišķām ES valstīm

Krievijas ekonomikas attīstības ministrs atbalsta ieceri atvieglot pārtikas embargo atsevišķām ES valstīm

zemenes

Krievija apsver domu tuvākajā laikā atvieglot pārtikas embargo Grieķijai un Ungārijai, atļaujot atsevišķu produktu piegādi, paziņojis Krievijas ekonomikas attīstības ministrs Aleksejs Uļukajevs.

“Es personīgi un ministrija apsveram domu izslēgt konkrētu preču pozīciju. To var izdarīt ātri un efektīvi. Taču šis lēmums tiks pieņemts politiskā līmenī,” norādīja amatpersona.

Iepriekš, 7. aprīlī, bijušais zemkopības ministrs Nikolajs Fedorovs izteicas, ka valdība varētu apsvērt iespēju atcelt pārtikas embargo noteiktām Eiropas Savienības (ES) valstīm, kuras arī bijušas iniciatores attiecību uzlabošanai ar Krieviju: “Tās ir Grieķija, Ungārija un Kipra,” toreiz apstiprināja Fedorovs.

Ministra teikto apstiprinājis arī Krievijas veterinārās un pārtikas uzraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” vadītājs Sergejs Dankverts, norādot, ka iepriekš nosaukti trīs valstu produkti būs pirmie, kas atgriezīsies Krievijas lielveikalu plauktos pēc sankciju atcelšanas.

Jau 1. martā Grieķija lūgusi Krieviju atcelt importa aizliegumu apelsīniem, zemenēm un persikiem, uz ko lauksaimniecības attīstības ministra vietnieks norādījis, ka pastāv ļoti liela varbūtība, ka divas vai trīs preces tiks izslēgtas no embargo saraksta.

Kā jau ziņots, Krievija 7.augustā noteikusi importa aizliegumu lielākajai daļai pārtikas produktu no ES, ASV un citām rietumvalstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.

Atslēgas vārdi: , , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress