Home » Jaunumi, Krievija » Krievija pārtikas embargo sarakstam pievieno vēl piecas valstis

Krievija pārtikas embargo sarakstam pievieno vēl piecas valstis

es1

Albānija, Melnkalne, Islande, Lihtenšteina un Ukraina ir kļuvušas par tām valstīm, kuras Krievija pievienojusi pārtikas embargo sarakstam, ceturtdien pavēstīja premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

Maskava pārtikas embargo sarakstam pievienojusi vēl piecas valstis, kuram turpmāk tiks aizliegts importēt pārtiku uz Krieviju.

“Vesela virkne valstu ir pievienotais Eiropas Savienībai (ES), Austrālijai, Kanādai, Norvēģijai un ASV, kuram ir aizliegts aizliegts eksportēt dažāda veida pārtiku uz Krieviju. Zināmu apstākļu dēļ tās ir Albānija, Melnkalne, Islande un Lihtenšteina, kā arī Ukraina,” valdības sēdē paziņoja Medvedevs.

Tiek norādīts, ka attiecībā uz Ukrainu aizliegums eksportēt lauksaimniecības preces stāsies spēka tikai tad, ja valsts valdība īstenos ekonomisko daļu asociācijas nolīgumā ar ES:” Mēs esam nolēmuši Ukrainai dot laiku līdz nākamā gada 1. janvārim, lai atrisinātu ekonomisko situāciju un pēc šī datuma, ja mēs nevaram vienoties ar ES starpniecību, es neredzu nekādas pazīmes, ka šie dokumenti garantēs efektu un noteiks normālu tirdzniecības režīmu,” sacīja Medvedevs.

Jau vēstīts, ka atbildot uz Rietumvalstu sankcijām, Krievijas prezidents Vladimirs Putins šogad parakstījis dekrētu, kas paredz pagarināt pārtikas embargo līdz 2016. gada 5. augustam, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.

Neskatoties uz savstarpējām sankcijām, Krievija turpina meklēt iespējas sarakstā iekļaut vēl vairākus aizliegtus pārtikas produktus no tām valstīm, kas atbalstījušas sankcijas pret Maskavu.

Kremlis brīdinājis, ka apsver aizliegt pārtikas produktu importu no Albānijas, Melnkalnes, Norvēģijas, Islandes, Lihtenšteinas, Ukrainas un Gruzijas, kas atbalstījušas sankcijas pret Krieviju.

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress