Home » Jaunumi, Krievija » Krievijas patērētāji iesniedz tiesā prasību pret importa pārtikas iznīcināšanu

Krievijas patērētāji iesniedz tiesā prasību pret importa pārtikas iznīcināšanu

A vendor sells vegetables at the city market in St.Petersburg

Krievijas patērētāju aizsardzības asociācija ir iesniegusi apelāciju Krievijas Augstākajā tiesā pret prezidenta rīkojumu par ekonomiskajiem pasākumiem, lai nodrošinātu Krievijas Federācijas un valdības rezolūciju un drošību, iznīcinot aizliegto importēto pārtiku.

Valdība apstiprināja kārtību, lai iznīcinātu aizliegtos produktus jūlija beigās. Šīs preces drīkst iznīcināt ar jebkādiem tiesiskiem līdzekļiem, nepārkāpjot vides aizsardzības noteikumus. Konfiscētais ēdiens tiks likvidēts, neatkarīgi no tā, vai īpašnieks vai importa organizators ir zināms.

Asociācijas pārstāvji uzskata, ka pamatojoties uz Krievijas pārtikas drošības doktrīnu, “kvalitatīvu un drošu lauksaimniecības produktu pārdošana neapstrādātu produktu un pārtikas produktu klientiem, neatkarīgi no viņu izcelsmes valsts, nerada risku vai draudus Krievijas pārtikas drošībai”. Asociācija arī atsaucas uz likumu par kvalitāti un pārtikas produktu drošību, likvidējot produktus, kam ir zema kvalitāte.

Savā paziņojumā asociācija arī apgalvo, ka rīkojums pārkāpj tiesības uz nenoteiktu patērētāju kategoriju, atsaucoties uz Satversmes 35. pantu, saskaņā ar kuru neviens nevar atņemt īpašumu bez tiesas lēmuma.

Krievijas valdības pārstāvji gan uzsvēra, ka neiznīcināt importa aizliegtos produktus būtu potenciāli bīstami patērētājiem. Zemkopības ministrs norādīja, ka apšaubāmās kvalitātes kontrabandas produkti var radīt draudus sabiedrības veselībai.

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress