Home » Jaunumi, Latvija » Alberts Jodis: Nosist ar reitingu

Alberts Jodis: Nosist ar reitingu

10324385415_2fd6967b4e_z

Jau kādu laiku plašsaziņas līdzekļos iespējams iepazīties ar tirgus un sociālo pētījumu aģentūras “Latvijas Fakti” veikto aptauju, kurā noskaidroti ministru reitingi š.g. novembrī. Raugoties uz tabulu, kurā pēdējo vietu ieņem labklājības ministrs Uldis Augulis (- 21,4%), nepopularitātē krietni apsteidzot plaši sabiedrībā kritizēto izglītības ministri Mārīti Seili (-3%), demisionējušo satiksmes ministru Anriju Matīsu (-5,4%) un tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču (-3,5%), kura privātā dzīve medijos atspoguļota daudz plašāk kā pārstāvētā nozare, liek ar neuzticību un skepsi raudzīties uz šiem ‘rezultātiem’. Arī pētījumu aģentūras vadītājs nav sniedzis skaidrojumu par reitinga sastādīšanas metodoloģiju.


Ministru reitingi publiskoti laikā, kad līdz ar Laimdotas Straujumas demisiju un valdības krišanu, aktualizējies jautājums par nākamo Latvijas premjeru. Nav noslēpums, ka Ulda Auguļa (Zaļo un Zemnieku savienība) vārds publiskajā telpā izskanējis tiešā saistībā ar premjera amatu – viņu varēja nodēvēt par vienu no ticamākajiem premjera amata kandidātiem no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) rindām, taču tik tikko labklājības ministrs nācis klajā ar paziņojumu, ka nekandidēs uz valdības vadītāja krēslu. Tā vietā ZZS virzīs Saeimas deputātu Māri Kučinski.

Uzskatu, ka labklājības ministra atteikšanās no kandidēšanas premjera amatam vistiešākajā mērā saistāma ar “Latvijas Fakti” publiskotajiem reitingiem un uz to balstīto “indīgo” piezīmi LTV raidījumā “De Facto”, jo līdz ar to Auguļa virzīšana premjera amatam būtu pretrunā ar pašas ZZS proponēto principu, ka nākamajam premjeram jābauda sabiedrības atbalsts. Taču paskatoties dziļāk, vai Uldis Augulis ir sabiedrībā kritizēts un nemīlēts ministrs? Jā, iespējams, viņš nav ļoti spilgts un uzmanību piesaistošs, vienlaikus salīdzinot viņu ar reitingos augstāk esošajiem ministriem, Augulis nav īpaši izcēlies sabiedrības acīs ar nepopulāriem lēmumiem vai izpelnījies kritiku. Mēs redzam, ka reitingos augstākas vietas ieņem izglītības ministre Mārīte Seile, par kuras neizdarībām liecina pedagogu streiki un nevēlēšanas viņu redzēt jaunās valdības sastāvā, tāpat reitingos augstāk atrodas veselības ministrs Guntis Belēvičs, kurš jau vairākus gadus nav spējīgs sakārtot veselības nozari, tāpat pozitīvs reitings vērojams ekonomikas ministrei Danai Reizniecei – Ozola, kura vēl nesen izteikusies, ka “es tikai sēžu un birokrātiski rakstu papīrus”, nemaz nerunājot par to, ka reitingos daudz labākās vietās atrodas tādi neizteiksmīgi ministri kā Kaspars Gerhards un Raimonds Bergmanis.

Uz nākamā gada valsts budžeta, izglītības, veselības un uzņēmējdarbības nozares fona, Ulda Auguļa darbs vērtējams pat samērā pozitīvi. Būtībā, ministrs nav izcēlies ar neko negatīvu, lai atrastos reitinga pēdējā vietā, kas, visticamāk, piespieda viņu atteikties no kandidēšanas uz premjera amatu. Starp publiski izskanējušajiem premjera kandidātiem, tostarp Solvitu Āboltiņu un Nilu Ušakovu, Auguļa kandidatūra pat izskatījās ļoti pieņemama, taču, tā vien šķiet, ka valdības grožus ieņemt cienījamam kandidātam patraucējušas kārtējās politiskās spēlītes.

Augulis sists. Kurš nākamais?

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress