Home » Jaunumi, Krievija, Latvija » LDz gatavojas tam, ka Krievija pārtrauks naftas eksportu caur Latviju

LDz gatavojas tam, ka Krievija pārtrauks naftas eksportu caur Latviju

AS «Latvijas Dzelzceļš» (LDz) gatavojas Krievijas plāniem līdz 2018.gadam pārtraukt naftas produktu eksportu caur Baltijas valstu ostām, teica kompānijas valdes priekšsēdētājs Edvīns Bērziņš. Viņš norādīja, ka par šādiem Krievijas plāniem ir zināms jau krietnu laiku, tādēļ LDz aktīvi strādā pie tā, lai aizstātu šīs kravas.

Bērziņš šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta panorāma» atzīmēja, ka Krievijas plāni pārtraukt pārtraukt naftas produktu eksportu caur Baltijas valstu ostām nav saistīti ar politiku, bet gan to, ka Krievija pēdējos gados ir investējusi savās ostās un šīs investīcijas ir jāatpelna. Pēc Bērziņa aplēsēm, LDz varētu zaudēt līdz 10 miljoniem tonnu kravu.

Tāpat Bērziņš norādīja, ka pēdējos divus mēnešus LDz pārvadāto kravu apjoms ir stabils, lai arī, salīdzinājumā ar pagājušo gadu, kritums ir par aptuveni 20%. «Kravu plūsma ir stabila un nav jākrīt panikā,» teica LDz vadītājs.

au vēstīts, ka Krievija līdz 2018.gadam pārtrauks naftas produktu eksportu caur Baltijas valstu ostām. To pirmdien, tiekoties ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, sacīja Krievijas maģistrālo naftas vadu uzņēmuma «Transneft» vadītājs Nikolajs Tokarevs.

«Ja pērn Baltijas valstīs tika pārkrauti aptuveni deviņi miljoni tonnu naftas produktu, tad šajā gadā – pieci miljoni tonnu. Līdz 2018.gadam, tuvāko gadu laikā, mēs kravu plūsmu uz Baltijas valstu rajonu samazināsim līdz nullei. Krausim savās ostās, jo ir jaudu pārpalikums,» sacīja Tokarevs.

«Atbilstoši no valdības saņemtajiem norādījumiem mēs pārorientējam kravu plūsmu no Baltijas valstu ostām – no Ventspils un Rīgas – uz mūsu Baltijas jūras ostām – tās ir Ustjluga un Primorska, kā arī uz Novorosijsku,» viņš paskaidroja.

Foto: Adrien Leguay/ https://www.flickr.com/photos/adriensteamboy/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress