Home » Eiropa, Jaunumi, Krievija » Turcija sagaida, ka Krievija paātrinās pārtikas importa aizlieguma atcelšanu

Turcija sagaida, ka Krievija paātrinās pārtikas importa aizlieguma atcelšanu

Turcija vēlas, lai Krievija pēc iespējas ātrāk atceltu valstij noteikto pārtikas embargo, svētdien paziņoja Redžeps Tajjips Erdogans.

Turcijas un Krievijas savstarpējām attiecībām uzlabojoties, Krievija pakāpeniski sākusi atcelt valstij noteiktos ekonomiskos ierobežojumus, piemēram, aizliegumu importēt dārzeņus un augļus no Turcijas.

Ministru prezidents Dmitrijs Medvedevs ceturtdien parakstīja dekrētu, kas paredz atcelt importa aizliegumu atsevišķu veidu augļiem un dārzeņiem no Turcijas. Uz Krieviju atkal atļauts importēt sīpolus, brokoļus un ziedkāpostus.

Savukārt piektdien, 10. martā, Maskavā notika Krievijas un Turcijas augsta līmeņa sadarbības padome, kurā Edrgoans tikās ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu. Svētdien Erdogans paziņoja, ka sagaida, ka Krievija paātrinās pārtikas embargo atcelšanas procesu.

“Mēs esam paziņojusi savu vēlmi, lai tiktu atcelti visi mūsu eksporta ierobežojumi. Joprojām nav sasniegta tāda stadija, kādu mēs vēlētos šajā jautājumā. Tāpēc mēs šobrīd koncentrējāmies uz jautājumu par dārzeņu un augļu eksportu,” paziņoja Erdogans, komentējot šīs nedēļas Krievijas un Turcijas augsta līmeņa sadarbības padomes tikšanos.

2016. gadā jūnijā pēc Turcijas atvainošanās par incidentu, kurā Turcijas gaisa spēki notrieca Krievijas lidmašīnu, sākās abu valstu samierināšanas process. Oktobrī Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Turcija prezidents Redžeps Tajjips Erdogans savā tikšanās laikā apsprieda vairākus ekonomiskos jautājumus un kopīgos projektus, tai skaitā atomelektrostacijas un Turkish Stream būvniecību, kā arī Turcijas importa atsākšanu.

Kā zināms, Krievija noteica pārtikas embargo aizliegumu, kas attiecas uz tādiem Turcijas produktiem kā tomāti, gurķi, ziedkāposti, brokoļi, sīpoli, vīnogas, apelsīni, mandarīni, āboli, bumbieri, aprikozes, persiki un nektarīni, plūmes, meža zemenes un zemenes, kā arī saldētiem mājputnu produktiem, svaigām krustnagliņām un sāli.

Foto: Jeremy Keith/ https://www.flickr.com/photos/adactio/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Atslēgas vārdi: ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress