Home » Jaunumi, Latvija » Tuvāko nedēļu laikā Latvija sniegs atbildi uz zivju produkcijas eksporta aizlieguma

Tuvāko nedēļu laikā Latvija sniegs atbildi uz zivju produkcijas eksporta aizlieguma

timthumb.phpLatvijas protestēs pret Krievijas veterinārā un fitosanitārā uzraudzības dienesta “Roseļhoznadzor” lēmuma aizliegt Latvijas zivju produkcijas eksportu, otrdien LNT raidījumā “900 sekundes” atklāja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Pārtikas uzraudzības departamenta vadītājs Ernests Zavadskis.

Intervijā Zadaviskis pastāstīja, ka “Roseļhoznadzor” eksperti noteikuši eksporta aizliegumu Latvijas zivju produktiem sakarā ar pārbaudēs konstatēto paaugstināto benzopirēna līmeni.

“Latvijai ir dots laiks divi mēneši, lai iesniegtu dokumentus par paveiktajiem uzlabojumiem uzņēmumu zivju apstrādes procesā,” atklāja PVD pārstāvis, norādot, ka tikai tad Krievija lems par pagaidu aizlieguma atcelšanu un papildus pārbaužu noteikšanu.

Viņš norādīja, ka tuvāko piecu nedēļu laikā Latvija varētu iesniegt savu pozīciju Krievijai, vienlaikus norādot, zivrūpniecības uzņēmumi daudz ieguldījuši ražošanas modernizācijā un produkcijas kvalitātes uzlabošanā, taču ar to vēl neesot pietiekami.

Jau vēstīts, ka Krievijas federālais veterinārās un fitosanitārās uzraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” no ceturtdienas, 4. jūnija, oficiāli aizliedzis zivju un zivju produkciju, tai skaitā šprotu un brētliņu konservu, importu no Latvijas un Igaunijas.

Maija beigās, atsaucoties uz aizdomām par zivju konservu, tai skaitā šprotu, apšaubāmo kvalitāti un veselībai bīstamās produkcijas ražošanu, veiktas pārbaudes vairākos Latvijas un Igaunijas zivju pārstrādes uzņēmumos.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress