Home » Jaunumi, Latvija » AS «Liepājas metalurga» slēgšanas sekas pastiprināti izjūt sabiedriskās ēdināšanas un pakalpojumu nozare

AS «Liepājas metalurga» slēgšanas sekas pastiprināti izjūt sabiedriskās ēdināšanas un pakalpojumu nozare

5396433329_aee01efff4_b

Pēc Liepājas lielākā ražošanas uzņēmuma AS «Liepājas metalurgs» slēgšanas pagājis teju gads un pašlaik sekas pastiprināti izjūt vien sabiedriskas ēdināšanas un pakalpojumu nozare , taču situācija netiek vērtēta kā kritiska.

Kopumā reakcija uz rūpnīcas slēgšanu tiek skaidrota kā pozitīva, cilvēki ir pielāgojušies un vairāk domā par savām izmaksām. Arī privātpersonu kreditēšana norit aktīvi un cilvēki skatās uz nākotni pozitīvi, norāda «SEB bankas» Liepājas filiāles vadītāja Ulrika Gēce.

Novēlota reakcija uz rūpnīcas slēgšanas sekām saistāma ar to, ka «Liepājas metalurga» problēmas bija pamanāmas laikus, kas ļāva novērst sasteigtus lēmumus un  noteikt savu pozīciju, turpina Gēce.

Lai gan pašlaik nav vērojams būtisks uzņēmējdarbības kritums, pirmās sekas būs jūtamas ziemas sezonā, kad no rūpnīcas atlaistajiem darbiniekiem beigsies bezdarbnieku pabalsts.

Vienīgie piesardzīgi šajā ziņā ir uzņēmēji, norāda Gēce, piebilstot, ka to ietekmē  neskaidrības Eiropas Savienības fondu līdzekļu sadalījumā.

Patlaban lielākā daļa bijušo «Liepājas metalurga» darbinieki ir bez darba. Kopumā pēc uzņēmuma darbības apturēšanas tika reģistrēti  1300 bezdarbnieki, no kuriem 250 ir atraduši jaunu darbu,  50 izslēgti no bezdarbnieku rindām, bet krietni lielāka daļa aizvien atrodas bezdarbnieku uzskaitē un gaida iespēju strādāt tuvu dzīvesvietai.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress