Home » Jaunumi, Latvija » EK nesniegs atbalstu Krievijas sankciju skartajiem uzņēmumiem; radušās aizdomas par krāpšanu

EK nesniegs atbalstu Krievijas sankciju skartajiem uzņēmumiem; radušās aizdomas par krāpšanu

14001852390_121918cffe_z

Eiropas Komisija izlēmusi apturēt augļu un dārzeņu audzētāju atbalsta pasākumus, ņemot vērā aizdomas par krāpšanu, vēsta EK paziņojums.

Saskaņā ar EK publicēto paziņojumu, Krievijas embargo skartajiem augļu un dārzeņu ražotājiem tika paredzētas kompensācijas 125 miljonu eiro apmērā. Tās plānots izmaksāt ražotājiem, kuriem ir liegta iespēja pārdot savas preces Krievijas tirgū, nodrošinot bojājošo produktu uzpirkšanu, kā arī lai izmaksātu kompensācijas lauksaimniekiem.

Trešdien EK paziņojusi, ka pieprasītās kompensācijas ir daudzkārt lielākas kā ES ikgadējais eksports uz Krieviju, kas liek aizdomāties par krāpšanu. Finanšu griesti jau sasniegti āboliem un bumbieriem , ka arī citi produkti īpaši neatpaliek. Ņemot vērā nesamērīgi augstās prasības, ES ir apturējusi ražotāju atbalstu shēmu.

ES lauksaimniecības komisārs Dačans Čološs norāda, ka EK ir apņēmusi atbalstīt tos ražotājus, kuri pēkšņi ir zaudējuši svarīgu produktu noieta tirgu Krievijas noteiktā importa aizlieguma dēļ, un pavisam drīz plāno veikt ārkārtas pasākumus, lai uzlabotu un stabilizētu ražotāju situāciju. Pēc Čolosa teiktā, EK tuvākā laikā plāno nākt klajā ar jaunu, mērķtiecīgu shēmu.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress