Home » Eiropa, Jaunumi » Ukraina sadarbībā ar Poliju vēlās izstrādāt dabasgāzes vada projektu

Ukraina sadarbībā ar Poliju vēlās izstrādāt dabasgāzes vada projektu

the-world-now-has-so-much-shale-gas-that-the-price-of-oil-will-have-to-come-down-to-compete

Ukraina plāno izstrādāt jaunu dabasgāzes vada projektu, kas nodrošinātu enerģētikas neatkarību no Krievijas, liecina Ukrainas premjera Arsēnija Jaceņuka paziņojums Ukrainas valdības mājaslapā.

Ukrainas premjers paziņojumā norādījis, ka valdībai nepieciešams izstrādāt jaunu dabasgāzes vada projektu līdz 2016. gadam.

Jaunizveidotajam gāzes vadam jāspēj piegādāt 80 miljonus kubikmetru dabasgāzes dienā, kas nozīmē, ka Ukraina varētu kļūt neatkarīga no Krievijas un turpmāk iegādāties valstij nepieciešamo dabasgāzei tikai no Eiropas Savienības (ES).

Premjera izstrādāto projektu jau paspējusi atbalstīt viena no lielākajām Ukrainas enerģētikas kompānijām”NJSC Naftogaz Ukrainy”, kā arī valsts ogļrūpniecības un enerģijas ministrija.

Saskaņā ar Jaceņuka paziņojumu, projekta izstrāde būtu jāveic sadarbībā ar Poliju, taču pati Polija iespējamo sabiedrību vēl nav apstiprinājusi.

Kā jau vēstīts, pagājušajā nedēļā Krievija, Ukraina un Eiropas Savienība (ES) panākušas savstarpēju vienošanos un Briselē parakstījušas līgumu par gāzes piegādēm.

Ukrainas un Krievijas enerģētikas ministri vienojās, ka Ukraina līdz šī gada beigām maksās 378 dolārus par 1000 kubikmetriem gāzes, taču 2015. gada pirmajos trīs mēnešos 365 dolārus par 1000 kubikmetriem.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress