Home » Baltija, Jaunumi » “Estonian Air” apvaino “airBaltic” negodīgā konkurencē

“Estonian Air” apvaino “airBaltic” negodīgā konkurencē

120511_eston_airbaltic

Igaunijas nacionālās lidsabiedrības “Estonian Air” valdes priekšsēdētājs Jans Palmers paziņoja, ka nav godīgi, ka valdības atbalstu saņemošā Latvijas aviokompānija “airBaltic” atklājusi jaunus reisus tajos pašos virzienos, kādi jau ir Igaunijas aviokompānijai, vēsta ārvalstu portāli.

“Godīgi sakot, es nesaprotu, kādēļ Eiropas iestādes to pieļauj. Visi zin, ka “airBaltic” saņem atbalstu no Latvijas valdības līdzekļiem. Viņi šo valdības naudu izmanto, lai konkurētu ar mums, bet mēs tā rīkoties nedrīkstam,” savu sašutumu pauž Palmers.

“airBaltic” nesen atklāja tiešo reisu no Tallinas uz Parīzi, un tagad paziņo par jaunu reisu atklāšanu uz Berlīni un Vīni. “Estonian Air” lidojumus uz Parīzi un Berlīni sāka martā, savukārt uz Vīni sāks aprīlī. Ņemot vērā šos faktus, “airBaltic” lidojumi uz jaunajiem maršrutiem ir analogi “Estonian Air” maršrutiem.

“Protams, ka tas mūs ietekmēs. Pašreiz uz aprīli ir rezervētas mazāk biļetes nekā pagājušajā gadā. Vīne ir jauns galamērķis, ar to nav ko salīdzināt, bet rādītāji lidojumiem uz Parīzi un Berlīni ir sarukuši,” atzina Igaunijas aviokompānijas valdes priekšsēdētājs.

Igaunijas nacionālās lidsabiedrības pārstāvji norādīja, ka “airBaltic” ietekmīgā izplešanās Tallinā nerada apstākļus, lai pašlaik tiktu pievienoti jauni maršruti, taču ir radījusi situāciju, kad ir jāpazemina cenas.

“Mēs, protams, šo konkurences palielināšanu pieņemam ar cieņu. Mēs pastāvīgi uzraugam arī to, kas notiek tirgū, un šie jaunie maršruti neliks palielināt lidojumu skaitu no Tallinas, tomēr konkurence palielinās par jau esošajām līnijām,” norādīja “Estonian Air” valdes loceklis Indreks Randvērs.

Randvērs atzīmēja, ka “airBaltic” piesaista brīvdienu ceļotājus, kamēr “Estonian Air” galvenais uzsvars tiek likts uz divas-reizes-dienā lidojumiem no Tallinas uz galamērķiem, kas ir svarīgi ekonomiskajai izaugsmei.

“Ir par agru spriest, vai “Estonian Air” mainīs savus plānus attiecībā pret “airBaltic” agresīvo izplešanos. Mēs labāk pašlaik pieturēsimies pie pašreizējiem plāniem. Kad plalielinās konkurence, tas atspoguļojas cenās un biļešu pieejamībā,” atzina Igaunijas aviokompānijas valdes loceklis.

Viņš skaidroja, ka biļešu cenas nosaka konkurence, taču svarīgs ir arī igauņu valodas serviss, kas “Estonian Air” sniedz priekšrocības čārterreisu tirgū.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress