Home » Eiropa, Jaunumi, Krievija » ES vienojas pagarināt Krievijai noteiktās sankcijas

ES vienojas pagarināt Krievijai noteiktās sankcijas

Eiropas Savienības (ES) ekonomiskajām sankcijām pret Krieviju jāpaliek spēkā vēl sešus mēnešus, otrdien vienojušies ES vēstnieki.

Vēstnieki lēmumu apstiprinājuši principā un tagad tas tiks nodots ministriem oficiālai apstiprināšanai, kas varētu notikt jau piektdien.

Jau iepriekš par sankciju pagarināšanu brīdināja arī G7 līderu valstis – Lielbritānija, Itālija, Vācija, Francija, Kanāda, Japāna un ASV.

Vācijas kanclere Angela Merkele paziņoja, ka G7 nav plānu atteikties no sankciju pagarināšanas pret Krieviju.

ES Augstā pārstāve ārpolitikas un drošības politikas jomā Federika Mogerīni vācu laikrakstam “Die Welt” atklāja, ka sankciju pastiprināšana gaida enerģijas, finanšu un aizsardzības jomu.

“ES valstij bija jāatceļ sankcijas tad, ja pilnībā tiek īstenots Minskas līgums. Līdz šim tas nav noticis,” intervijā sacīja Mogerīni.

Kā zināms, plašas ekonomiskās sankcijas Krievijas banku, naftas un aizsardzības sektoriem tika noteiktas pēc tam, kad 2014.gada jūlijā virs Maskavas atbalstīto kaujinieku kontrolē esošās Austrumukrainas daļas tika notriekta Malaizijas pasažieru lidmašīna.

Eiropas Savienība vairākkārt ir norādījusi, ka atvieglos sankcijas pret Krieviju, kad tā īstenos Minskas līgumu, bet progress ir apstājies jau vairākus mēnešus. Maskava un Kijeva vaino vienu otru par nespēju turēties pie darījuma, kas ietver pašvaldību vēlēšanas austrumu Ukrainā, Kijevas kontroles atjaunošanu pār visu robežu ar Krieviju, un smago ieroču atsaukšanu no konflikta zonas.

Foto: Jason Blackburn/ https://www.flickr.com/photos/point_of_rocks/ https://help.yahoo.com/kb/flickr/SLN25525.html?impressions=true
Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress