Home » Jaunumi, Krievija » Krievija pagarina pārtikas embargo līdz 2018. gadam

Krievija pagarina pārtikas embargo līdz 2018. gadam

Atbildot uz Eiropas Savienības (ES) un ASV lēmumu pagarināt sankcijas pret Krieviju, Maskava pagarinājusi pārtikas embargo līdz 2018. gadam.

“Līdz 2018. gada 31. decembrim tiek aizliegts importēt Krievijā dažādus lauksaimniecības produktus, izejvielas un pārtiku, kuru izcelsmes valsts ir Amerikas Savienotās Valstis, Eiropas Savienības valstis, Kanāda, Austrālija, Norvēģija, Ukraina, Albānijas Republika , Melnkalne, Islandes Republika un Lihtenšteinas Firstiste. Šie ierobežojumi ir vērsti uz atsevišķām valstīm, pamatojoties uz viņu iesaistīšanos sankciju režīmā pret Krieviju “, – norādīts rezolūcijas piezīmē.

Par Krievijas plāniem pagarināt pārtikas embargo vēl uz 18 mēnešiem paziņoja Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs. Viņš ar paziņojumu nāca klajā dienu pēc tam, kad Eiropas Savienības pagarināja pret Krieviju ekonomikās sankcijas.

“Protams, mēs reaģēsim adekvāti. Mēs apspriedām šo jautājumu ar prezidentu Vladimiru Putinu, un valdība iesniegs priekšlikumu par aizlieguma pagarināšanu uz vēl vienu gadu – līdz 2018. gada 31. decembrim,” sacīja Medvedevs.

Viņš pauda nožēlu, ka “Eiropas partneri turpina šo nekonstruktīvo līniju” pret Krieviju.

Nesen Eiropas Savienība pagarināja ekonomiskās sankcijas pret Krieviju vēl uz sešiem mēnešiem. Pieņemtie grozījumi sankciju paplašināšanā pret Krieviju paredz stingrāku attieksmi pret Krievijas bankām, kā arī naftas un gāzes sektora kompānijām, kuģu pārvadājumu un dzelzceļa kompānijām, kā arī pret cilvēkiem, kuri veic ļaunprātīgu kiberdarbību Krievijas valdības uzdevumā.

Jau vēstīts, ka Krievijas pārtikas embargo stājās spēkā 2014. gada 7. augustā.

Atbildot uz sankciju pagarināšanu, Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja dekrētu, kas paredz pagarināt pārtikas embargo līdz 2018. gadam, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.

Sankcijas attiecas uz Eiropas Savienības valstīm, ASV, Kanādu un Norvēģiju. 2015. gadā sankcijas tik paplašinātas un importa aizliegums noteikts arī Islandei, Albānijai, Melnkalnei un Lihtenšteinai.

Foto: Matthew Peoples/ https://www.flickr.com/photos/leftymgp/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/
Atslēgas vārdi: ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress