Home » Jaunumi, Latvija » Latvijā drīz varētu ienākt Vācijas zemo cenu veikalu tīkls «Lidl»

Latvijā drīz varētu ienākt Vācijas zemo cenu veikalu tīkls «Lidl»

Latvijā drīzumā varētu ienākt Vācijas zemo cenu veikalu tīkls «Lidl», kas jau iegādājies zemes gabalu vairumtirdzniecības bāzes izbūvei.

Kā vēsta LNT Ziņas, zemesgabala Dzelzavas ielā 75b, kur plānota koku izciršana jaunbūvējama lielveikala dēļ, īpašuma attīstītājs ir SIA «Investīciju aģentūra», kurai ir noslēgts līgums par zemesgabala pārdošanu uzņēmumam SIA «MMS Property», kurš savukārt pieder vācu uzņēmumam «CE – Beteiligungs GmbH». Balstoties uz publiski pieejamu informāciju, šis uzņēmums ir «Lidl» ķēdes attīstītājs gan Igaunijā, gan Lietuvā.

To, ka «Lidl» varētu ienākt Latvijā raidījumam apliecinājis Latvijas Tirgotāju asociācijas priekšsēdētājs Henriks Danusēvičs. «»Lidl» ir spēris soli, lai ienāktu Latvijā. Ir nopirkts zemes gabals, kurā ir plānots uzbūvēt vairumtirdzniecības bāzi. Tā ir nepieciešama, lai varētu sākt operēt Latvijā,» viņš norāda.

Danusēvičs arī vērtē, ka vietējiem uzņēmējiem tas nenozīmējot neko labu, jo «Lidl» pamatā veic globālos iepirkumus, un no Latvijas tikai viens vai divi uzņēmumi varot cerēt uz ilgtermiņa sadarbību.

«Lidl» līdz šim nav paziņojis par ienākšanu Latvijas tirgū. «Lidl» veikalu tīkls patlaban darbojas Lietuvā.

Purvciemā, Dzelzavas ielā 75B, plānots nocirst 30 kokus, lai būvētu jaunu lielveikalu. To aģentūrai LETA iepriekš apliecināja Rīgas pilsētas būvvaldē. Publiskai apspriešanai tika nodota sešu kļavu, 12 liepu, trīs egļu, viena zeltzaru vītola, vienas zirgkastaņas, piecu bērzu, viena pīlādža un vienas vīksnas ciršana. Publiskā apspriešana noslēdzās šodien.

Zemes īpašnieks un koku ciršanas ierosinātājs ir SIA «Investīciju aģentūra».

Purvciema iedzīvotāji 19.jūlijā rīkoja protesta akciju, lai parakstītos pret minēto koku nociršanu. Kā iepriekš informēja iedzīvotāju pārstāve Kristīne Mihailova, Purvciema iedzīvotāji neatbalsta koku nociršanu, lai to vietā uzbūvētu lielveikalu un pauž neizpratni par to, ka sabiedrībai nav iespēju uzzināt, kāds lielveikals šajā vietā tiks būvēts.

Foto: Terry King/ https://www.flickr.com/photos/europafoto/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/
Atslēgas vārdi:

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress