Home » Eiropa, Jaunumi » Polijā svētdienās lielveikali būs slēgti

Polijā svētdienās lielveikali būs slēgti

Polijas parlaments apstiprinājis likumprojektu, saskaņā ar kuru līdz 2020. gadam pakāpeniski tiks izbeigta iepirkšanās svētdienās.

Katedrāle.lv vēsta, ka ideja, kas sākotnēji nāca no arodbiedrību puses, saņēma valdošās konservatīvās partijas “Likums un Taisnīgums” atbalstu, tādējādi vēloties dot iespēju strādājošajiem vairāk laika pavadīt kopā ar savām ģimenēm.

Seimā, Polijas parlamenta apakšpalātā, ar 254 balsīm “par” un 156 balsīm “pret” nobalsoja un pieņēma šo likumprojektu, ar kuru tiks ierobežota iepirkšanās svētdienās, – pieļaujot to pirmajā un pēdējā mēneša svētdienā līdz 2018. gada beigām, tikai pēdējā mēneša svētdienā 2019. gadā, un pilnīgi to aizliedzot, sākot no 2020. gada.

Tomēr iepirkšanās joprojām būs atļauta svētdienās pirms lielajām svētku brīvdienām, piemēram, Ziemassvētkiem. Dažas beķerejas un interneta veikali arī būs atbrīvoti no šī aizlieguma.

Likumprojekts tālāk tiks nodots Senātam, un pēc tam prezidentam Andžejam Dudam apstiprināšanai.

Polijas bīskapu konference savā paziņojumā paudusi, ka likumprojektā noteiktais tomēr nesniedzas pietiekoši tālu, jo ikvienam būtu jābūt brīvam no darba svētdienās.

Foto: https://pixabay.com/en/shopping-business-retail-1165437/
Atslēgas vārdi: ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress