Home » Āzija » Pekinas samits: ES aicina sadarboties ASV, Ķīnu un Krieviju

Pekinas samits: ES aicina sadarboties ASV, Ķīnu un Krieviju

Laikā, kad ASV un Ķīna izvērsušas “tirdzniecības karu”, ieviešot papildu muitas nodevas importētajām precēm, šodien, 16. jūlijā, Pekinā sākusies Eiropas Savienības (ES) un Ķīnas augstāko amatpersonu tikšanās. Ir paredzēts parakstīt līgumu par savstarpējām investīcijām. Samitā piedalās Eiropadomes prezidents Donalds Tusks, Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers un Ķīnas premjerministrs Li Kecjans.

Eiropas Savienība aicina ASV, Ķīnu un Krieviju sadarboties, lai mazinātu spriedzi globālajā tirdzniecībā un neļautu tai pāraugt tirdzniecības karā, paziņojis Tusks. Samita laikā uzsvars tiks likts uz tirdzniecību, ieskaitot jautājumu par Pasaules Tirdzniecības organizācijas reformēšanu, kā arī līgumam par atsevišķu lauksaimniecības ražojumu ģeogrāfisko marķēšanu.

Abas puses cer, ka samita rezultātā Pekina un Brisele nāks klajā ar ekonomiskiem un politiskiem līgumiem, lai arī domstarpības par situāciju Dienvidķīnas jūrā un citos jautājumos kopš 2015. gada liegušas publicēt šādas kopīgas deklarācijas. Jau iepriekš paredzams, ka Brisele paudīs savu neapmierinātību ar ierobežoto piekļuvi Ķīnas tirgum un ar Pekinas prasībām Ķīnā strādājošajiem Eiropas uzņēmumiem atklāt to izmantotās tehnoloģijas.

Ķīna ir ES otrs lielākais tirdzniecības partneris. Tirdzniecības eksports uz Ķīnu pērn sasniedza 198 miljardus eiro, bet Ķīnas preču imports – 374 miljardus.

Foto: Pixabay

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress