Home » D-Amerika » ASV un Meksika noslēdz līgumu par savstarpēju tirdzniecību

ASV un Meksika noslēdz līgumu par savstarpēju tirdzniecību

Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) un Meksikai ir izdevies panākt vienošanos par savstarpēju tirdzniecību, kas aizstās tā dēvēto NAFTA līgumu. Meksikas ārlietu ministrs Luiss Videgarajs pēc sarunas pauda cerību, ka abpusēji izdevīgajam līgumam drīz pievienosies arī Kanāda.

Videgarajs solīja: “Meksikai tas ir svarīgi. Mūsu prioritāte ir, ka Kanādai jāpiedalās sarunās, un tā var pievienoties līgumam. Tā, kā tas bija no pirmās dienas – trīspusējs līgums. Mēs pieliksim visas pūles.”
Arī ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka panākta patiesi laba vienošanās ar Meksiku un drīzumā sarunas par jauno reģionālo tirdzniecības līgumu sāksies arī ar Kanādu. Viņš tuvākajā laikā solīja sazināties ar kaimiņvalsts premjerministru Džastinu Trudo.
Savukārt Meksikas prezidents Enrike Penja-Njeto uzskata, ka trīspusēju vienošanos iespējams panākt jau šonedēļ.
1994. gadā ratificētais Brīvās tirdzniecības līgums (NAFTA), kas atcēla tirdzniecības barjeras starp trim valstīm, atguva savu popularitāti pēc tam, kad ASV prezidents to padarīja par vienu centrālajām tēmām savā priekšvēlēšanu kampaņā, apsūdzot Kanādu un Meksiku par ASV izmantošanu un vainojot darbavietu zaudēšanā Amerikas industriālajos rajonos. Tādēļ NAFTA ir ticis pārskatīts un panākta jauna vienošanās starp kaimiņvalstīm.
Foto: F64

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress