Home » Jaunumi, Krievija » Eiropas Savienība no SWIFT atslēgusi trīs Krievijas bankas

Eiropas Savienība no SWIFT atslēgusi trīs Krievijas bankas

Eiropas Savienība (ES) šodien, 14. jūnijā, no starptautiskās maksājumu informācijas nodošanas sistēmas SWIFT atslēdz trīs Krievijas bankas, ieskaitot tās lielāko banku “Sberbank”.

Trīs Krievijas bankas, tostarp Krievijas lielākā banka Sberbank, un vēl viena Baltkrievijas banka ir izslēgtas no SWIFT sistēmas, kas ir pasaulē dominējošā finanšu ziņojumapmaiņas sistēma.

Šīs bankas ir kritiski svarīgas Krievijas finanšu sistēmai un Putina spējai turpmāk finansēt karu. Tas vēl vairāk pastiprinās Krievijas finanšu sektora izolāciju no globālās sistēmas.

Tikmēr banku pārstāvji, tāpat kā iepriekš, apgalvo, ka atslēgšana no SWIFT ne pārāk spēcīgi ietekmēs to darbību.

Kā zināms, nesen pieņemtā sankciju pakete ietver pilnīgu aizliegumu importēt pa jūru Krievijas jēlnaftu un naftas pārstrādes produktus. Šis aizliegums attiecas uz 90 % no pašreizējā Krievijas naftas importa Eiropas Savienībā. Aizliegumā ir paredzēti konkrēti pārejas periodi, lai ļautu nozarei un globālajiem tirgiem pielāgoties, kā arī pagaidu izņēmums, kurš attiecas uz jēlnaftas piegādēm pa cauruļvadiem un kura mērķis ir nodrošināt to, ka Krievijas naftas imports tiek izbeigts sakārtotā veidā. Tas ļaus Eiropas Savienībai un tās partneriem nodrošināt alternatīvas piegādes un līdz minimumam samazināt ietekmi uz naftas cenām pasaulē.

Attiecībā uz eksporta ierobežojumiem jāatzīmē, ka šodien pieņemtajā sankciju paketē ir ietverti ierobežojumi, kuri skar ķīmiskās vielas, ko varētu izmantot ķīmisko ieroču ražošanā.

Papildus sankcijām ES ir skaidri norādījusi to, ka steidzami jāsamazina mūsu atkarība no Krievijas enerģijas importa. Komisija 2022. gada 18. maijā pieņēma plānu REPowerEU, kura mērķis ir pēc iespējas ātrāk izbeigt atkarību no Krievijas fosilā kurināmā un stāties pretī klimata krīzei.

Pamatojoties uz Augstā pārstāvja priekšlikumu, Eiropas Savienība arī iekļāvusi sankciju sarakstā augsta ranga militāros virsniekus un citas personas, kuras Bučā veikušas kara noziegumus vai kuras ir atbildīgas par necilvēcīgo Mariupoles pilsētas aplenkšanu. Turklāt sarakstā iekļauti arī uzņēmumi, kuri darbojas militārajā sektorā un ražo aprīkojumu un programmatūru, kas tiek izmantota Krievijas agresijā pret Ukrainu. Jaunajā sarakstā ir iekļauti politiķi, propagandas darboņi un uzņēmēji, kā arī personas ar ciešām saitēm ar Kremli.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress