Home » Eiropa, Jaunumi, Krievija » Kariņš: Sankciju pastiprināšana pret Krievijas ekonomiku, tās piemērojot arī naftas importam, ir nozīmīgs ES solis pareizā virzienā

Kariņš: Sankciju pastiprināšana pret Krievijas ekonomiku, tās piemērojot arī naftas importam, ir nozīmīgs ES solis pareizā virzienā

Eiropas Savienības (ES) valstu un valdību vadītāji, kas 30. un 31. maijā pulcējās uz Eiropadomi Briselē, Beļģijā, ir panākuši vienošanos par sesto sankciju pakotni, kas paredz jēlnaftas un naftas produktu importa aizliegumu no Krievijas, aptverot divas trešdaļas no līdzšinējā Krievijas naftas tirdzniecības apjoma ar ES, bet līdz gada beigām – 90% no visa apjoma. Tāpat ES līderi vienojās par jaunām sankcijām pret Krievijas bankām, masu medijiem un personām, kas atbildīgas par kara noziegumiem Ukrainā.

“Eiropas Savienība ir vienota kopīgā mērķī – apturēt Krievijas agresīvo karu Ukrainā. Jo stingrākas sankcijas, jo ātrāk beigsies karš. Vienošanās par vairāk nekā divām trešdaļām samazināt Krievijas naftas eksportu uz ES ir nozīmīgs solis pareizā virzienā,” uzsver K. Kariņš.

ES līderi vienojās par atbalsta turpināšanu Ukrainai un gatavību piešķirt jaunu makrofinansiālu atbalstu līdz 9 miljardu eiro apjomā. ES līderi arī pauda atbalstu lēmumam uz vienu gadu atcelt importa nodevas Ukrainas precēm. ES arī turpina atbalsta sniegšanu Ukrainas bēgļu uzņemšanai ES dalībvalstīs, kā arī militārās palīdzības sniegšanu.

Eiropas Komisija ES līderiem izteica priekšlikumu izveidot Ukrainas atjaunotnes un rekonstrukcijas platformu, kas sniegtu atbalstu Ukrainas atjaunošanā pēc kara. ES līderi pauda atbalstu Eiropas Komisijas priekšlikumam, aicinot turpināt izskatīt arī iespējas, kā Ukrainas atjaunotnē ieguldīt iesaldētos Krievijas aktīvus.

Tāpat Eiropas Komisija iepazīstināja ES līderus ar situāciju saistībā ar Ukrainas, Moldovas un Gruzijas pieteikumiem iestāties ES. Jautājumu par ES kandidātvalsts statusa piešķiršanu šim valstīm turpinās izskatīt Eiropadomes sanāksmē jūnijā.

ES līderi divu dienu ilgajā Eiropadomes sanāksmē pārrunāja arī enerģētiskās atkarības mazināšanu no Krievijas. Eiropas Komisijai uzdots vērtēt, kā veicināt šo procesu, vienlaikus sniedzot mērķētu atbalstu tiem, kurus vissmagāk skars pārmaiņas ES enerģētikas sektorā. Tāpat ES līderi sprieda par aizsardzības spēju stiprināšanu un globālās pārtikas nodrošināšanas jautājumiem.

Foto: Valsts kanceleja

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress