Home » Jaunumi, Latvija » Ražotāju cenu līmenis gada laikā palielinājās par 31,5 %

Ražotāju cenu līmenis gada laikā palielinājās par 31,5 %

2022. gada maijā, salīdzinot ar 2021. gada maiju, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 31,5 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 41,4 %, eksportētajai produkcijai – par 23,2 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas pieauga par 26,7 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 20,3 %.

Ražotāju cenu līmeni visvairāk ietekmēja cenu pieaugums elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā; pārtikas produktu ražošanā; gatavo metālizstrādājumu ražošanā (izņemot mašīnas un iekārtas), kā arī nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā.

2022. gada maijā, salīdzinot ar aprīli, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 3,9 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 4,5 %, eksportētajai produkcijai – par 3,4 %. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis palielinājās par 3,9 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 3,0 %.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā; koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā; nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā, kā arī atsevišķu pārtikas produktu ražošanā.

Atslēgas vārdi:

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress