Home » Jaunumi, Latvija » Ražotāju cenu līmenis oktobrī gada laikā samazinājās par 9,0 %

Ražotāju cenu līmenis oktobrī gada laikā samazinājās par 9,0 %

2023. gada oktobrī, salīdzinot ar 2022. gada oktobri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 9,0 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 13,1 %, eksportētajai produkcijai – par 4,9 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas saruka par 5,2 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 4,8 %.

Ražotāju cenu līmeni gada laikā visvairāk ietekmēja cenu kritums siltumapgādē un gāzes apgādē, elektroenerģijas tirdzniecībā un ražošanā; koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā, kā arī ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā. Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā, kā arī dzērienu ražošanā.

2023. gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 1,6 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 2,5 %, eksportētajai produkcijai – par 0,8 %. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis samazinājās par 0,5 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 1,0 %.

Pazeminoša ietekme uz kopējo ražotāju cenu līmeni mēneša laikā bija cenu kritumam elektroenerģijas tirdzniecībā, sadalē un ražošanā, siltumapgādē, kā arī koksnes, koka un korķa izstrādājumu (izņemot mēbeles) ražošanā. Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā, kā arī poligrāfijā un ierakstu reproducēšanā.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress