Home » Baltija, Jaunumi » «Food Union» par 27 miljoniem eiro iegādājas «Premia Foods»

«Food Union» par 27 miljoniem eiro iegādājas «Premia Foods»

foodunionakcionarsabeshmelnickis_b

Pirmdien, 6.oktobrī, Food Union akcionārs Andrejs Beshmeļņickis parakstīja vienošanos par Premia Foods saldējuma un saldēto produktu biznesa iegādi, informē “Food Union” pārstāve Linda Mežgaile.

Darījuma mērķis ir būtiski paplašināt biznesu Baltijas valstīs un Krievijā un apvienot vadošos reģionālos saldējuma zīmolus Food Union grupā. Noslēdzot šo darījumu, Food Union kļūst par vadošo saldējuma ražotāju Baltijas reģionā. Food Union darbības fokuss arī turpmāk būs inovācijas, ražošanas izcilība un degsme izstrādāt jaunas garšas atbilstoši patērētāju gaumei.

“Mēs priecājamies uzņemt vienu no Igaunijas pārtikas industrijas līderiem – Premia Foods – Food Union grupā. Premia Foods komanda ir profesionāla un ar lielu pieredzi saldējuma ražošanā, kā arī Premia ir ļoti spēcīgs un vērtīgs Baltijas zīmols, kuru mēs turpināsim attīstīt. Premia Foods sniegs jaunas iespējas mūsu nepārtrauktajai attīstībai un inovācijām plašā un dažādā saldējumu portfelī,” skaidro Food Union akcionārs Andrejs Beshmeļņickis.

“Šis ir būtisks notikums visiem saldējuma faniem Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. Mēs vēlamies radīt jaunus, izcilus produktus, kas turpinās priecēt Baltijas valstu iedzīvotājus. Mūsu mērķis ir pacelt Baltijas saldējuma ražošanas un baudīšanas kultūru pavisam jaunā līmenī,” piebilst Andrejs Beshmeļņickis.

AS Premia Foods ir publiska akciju sabiedrība, kas ir kotēta NASDAQ OMX Tallinas biržā. Darījumā tiek pārdoti divi no trim AS Premia Foods biznesa virzieniem (ieskaitot AB Premia KPC (Lietuva), AS Premia TKH (Igaunija), AS Premia FFL (Latvija) un OOO Hladokombinat No1 (Krievija)), kas kopā veido pusi no uzņēmuma apgrozījuma. Darījuma apmērs ir 27,1 miljons eiro. Darījumu vēl jāapstiprina Premia Foods ārkārtas akcionāru pilnsapulcē, kas notiks trīs nedēļas pēc 6.oktobra, un Konkurences padomē Latvijā.

Pēc Premia Foods akcionāru apstiprinājuma šī uzņēmuma vadība saglabās savus amatus, kā arī turpinās aktīvi piedalīties Baltijas saldējuma un saldēto produktu biznesa ikdienas darbā. Pēc darījuma Premia zīmols un pārējie Premia Foods sadējuma un saldēto produktu zīmoli pāries Andreja Beshmeļņicka īpašumā. Premia Foods ražotne Tallinā turpinās darbu un visi darbinieki saglabās amatus.

Andrejs Beshmeļņickis ir ukraiņu izcelsmes globālās pārtikas industrijas uzņēmējs. 2011.gadā Andrejs Beshmeļņickis iegādājās divus lielākos piena pārstrādes uzņēmumus Latvijā – AS Rīgas piena kombināts un AS Valmieras piens – un apvienoja tos Food Union grupā. Tagad šai grupai pievienojas AS Premia Foods.

 

 

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress