Home » Eiropa, Jaunumi, Krievija » Krievija aicina ES atcelt sankcijas un atteikties no “melnajiem sarakstiem”

Krievija aicina ES atcelt sankcijas un atteikties no “melnajiem sarakstiem”

UKRAINE-RUSSIA-POLITICS-CRISIS-REFERENDUM

Krievija vērsusies pie Eiropas Savienības (ES) ar aicinājumu atcelt sankcijas un atteikties no “melnajiem sarakstiem”, pretī solot darīt to pašu attiecībā pret ES valstīm, balstoties uz Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumu, vēsta «Interfax».

Kā norādījis Krievijas ārlietu ministra vietnieks Aleksejs Meškovs, Krievija ir gatava atcelt sankcijas un atteikties no “melnajiem sarakstiem”, ja ES izrādīs iniciatīvu un rīkosies līdzīgi. Šāds lēmums ne tikai izbeigs bezjēdzīgo sankciju cīņu, bet arī veicinās Krieviju atteikties no pieņemtajiem pretpasākumiem.

Meškovs nenoliedza, ka ES un Krievijas savstarpējās sankcijas kaitē kā vienai, tā otrai pusei, norādot, ka pieaug to ES valstu skaits, kuras izprot, ka sankcijas pret Krieviju nodara kaitējumu pašai ES. Kā uzskata Meškovs, no sankcijām daudz vairāk cieš ES valstis nekā Krievija.

Meškovs norādīja uz vairākiem trūkumiem, ko sankciju ieviešana pret Krieviju nodarījušas ES valstīm, tai skaitā darbavietu samazināšanos un bezdarba palielināšanos, kā arī iekšzemes kopprodukta sarūkšanu.

Ārlietu ministra vietnieks ir pārliecināts, ka ieviešot sankcijas pret Krieviju, ES zaudējumi šogad varot sasniegt 40 miljardus eiro un tiem esot tendence pieaugt par vairākiem desmitiem miljardiem eiro. Tāpat Meškovs nenoliedza, ka Krievijas zaudējumi varētu būt līdzīgi.

Kā vairākkārt ziņots, 12. septembrī spēkā stājās jaunās ES sankcijas pret Krieviju, ņemot vērā tās agresiju Ukrainā. Jaunās sankcijas attiecās uz finanšu tirgiem, ierobežojot to pieeju Krievijas naftas kompānijām, tai skaitā «Rosņeftj», «Transņeftj» un gāzes koncernam «Gazprom».

Tāpat noteikti dažādi finansiāliem ierobežojumi, kas, galvenokārt, skars kapitāltirgus jomu un divejāda lietojuma preču ražotājus. Sankciju sarakstā iekļautas vairākas bankas, tai skaitā ”Rosselkhozbank”, “Sberbank, ”Gazprombank” un VEB.

Uz nenoteiktu laiku pārtraukta arī finanšu ieguldīšana naftas krājumu meklējumos Krievijas arktiskajā reģionā.

ES noteikusi tirdzniecības aizliegumu ar deviņiem aizsardzības uzņēmumiem – ”OAO Almaz Antey”, “OAO NPO Bazalt”JSC Kalashnikov”, “JSC Sirius”, “OJSC Stankoinstrument”, “OAO JSC Chemcomposite”, “JSC Tula Arms Plant”, “NPK Technologii Maschinostrojenija” un “OAO Wysokototschnye.

Papildināts arī to fizisko un juridisko personu loks, kurām piemēroti dažādi ierobežojumi saistībā ar viņu atbalstu Krievijas darbībām Ukrainā. Zināms, ka sarakstā iekļautas vairākas Krievijas amatpersonas un uzņēmumi, kā arī personas no pašpasludinātās «Doņeckas tautas republikas» un Krievijas okupētās Krimas.

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress