Home » Z-Amerika » ASV uz Meksikas robežas atrod kontrabandas tuneli četru futbollaukumu garumā

ASV uz Meksikas robežas atrod kontrabandas tuneli četru futbollaukumu garumā

ASV varas iestādes trešdien uz Meksikas robežas atrada un ieņēma kontrabandas tuneli četru futbola laukumu garumā, izdarot to pēc izmeklēšanas, kurā tika aizturēti četri cilvēki un konfiscēta vairāk nekā tonna marihuānas.

Tunelis no restorāna Mehikali pilsētā Meksikā veda uz jaunceltu māju Kalifornijas štata Kalehiko pilsētā.

Šis tunelis bija 12. pilnīgi izbūvētā slepenā robežpāreja, kuru kopš 2006.gada atklājušas ASV varas iestādes uz Kalifornijas robežas ar Meksiku. Pēdējos piecos gados ASV varas iestādes ir atradušas vairāk nekā 75 nelegālas robežpārejas uz visas ASV-Meksikas robežas, kuras lielākoties bija Kalifornijas un Arizonas štatos un daudzas bija nepabeigtā stāvoklī.

Ir ziņots, ka narkotiku tirgotāji pērn aprīlī nopirka nekustamo īpašumu Kalehiko pilsētā par 240 tūkstošiem ASV dolāru (215 tūkstošiem eiro) un līdz decembrim uz tā uzcēla namu ar trim guļamistabām par 86 tūkstošiem dolāru (77 tūkstošiem eiro). Prokurori paziņoja, ka pirmā kontrabandas pārvešana pa šo tuneli notikusi 28.februārī, un pēc tam Vestkovinā pie Losandželosas tika konfiscēti 612 kilogrami marihuānas.

Tunelis ved apmēram 300 jardus (274 metrus) pa Meksikas teritoriju no Meksikas restorāna “El Sarape” un apmēram 100 jardus (91 metru) pa ASV teritoriju līdz namam Kalehiko.

Saistībā ar šo tuneli otrdien tika aizturēti divi vīrieši Kalehiko pilsētā un divas sievietes Arizonas štatā.

Atslēgas vārdi: , , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress