Home » Eiropa, Jaunumi, Krievija » Turcijas eksportu joprojām ierobežo Krievijas importa aizliegums

Turcijas eksportu joprojām ierobežo Krievijas importa aizliegums

Neraugoties uz izlīgumu daudzās jomās, Krievijas noteiktais importa aizliegums joprojām bloķē dažādu Turcijas preču eksporta potenciālu, paziņoja Turcijas valsts statistikas iestāde “Turkstat”.

Turcijas un Krievijas savstarpējām attiecībām uzlabojoties, Krievija pakāpeniski sākusi atcelt valstij noteiktos ekonomiskos ierobežojumus, piemēram, aizliegumu importēt dārzeņus un augļus no Turcijas.

Ministru prezidents Dmitrijs Medvedevs ceturtdien parakstīja dekrētu, kas paredz atcelt importa aizliegumu atsevišķu veidu augļiem un dārzeņiem no Turcijas. Uz Krieviju atkal atļauts importēt sīpolus, brokoļus un ziedkāpostus.

Importa aizliegums joprojām attiecas uz tādiem produktiem kā tomāti un vīnogas, kam ir ievērojamākais tirgus potenciāls. Savukārt precēm, uz kurām vairs neattiecas aizliegums, tas ir daudz mazāks, uzsver Turkstat.

Saskaņā ar datiem, Turcijas kopējais eksports uz Krieviju 2015. gada bija 425 000 000 ASV dolāru.

2016. gadā jūnijā pēc Turcijas atvainošanās par incidentu, kurā Turcijas gaisa spēki notrieca Krievijas lidmašīnu, sākās abu valstu samierināšanas process. Oktobrī Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Turcija prezidents Redžeps Tajjips Erdogans savā tikšanās laikā apsprieda vairākus ekonomiskos jautājumus un kopīgos projektus, tai skaitā atomelektrostacijas un Turkish Stream būvniecību, kā arī Turcijas importa atsākšanu.

Kā zināms, Krievija noteica pārtikas embargo aizliegumu, kas attiecas uz tādiem Turcijas produktiem kā tomāti, gurķi, ziedkāposti, brokoļi, sīpoli, vīnogas, apelsīni, mandarīni, āboli, bumbieri, aprikozes, persiki un nektarīni, plūmes, meža zemenes un zemenes, kā arī saldētiem mājputnu produktiem, svaigām krustnagliņām un sāli.

Foto: Anja/ https://www.flickr.com/photos/anja_nz/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/
Atslēgas vārdi: ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress