Home » Jaunumi, Krievija, Latvija » Krievijas kravu apjomi Latvijā nav mazinājušies

Krievijas kravu apjomi Latvijā nav mazinājušies

Nav indikāciju, ka Latvijā saruktu Krievijas dzelzceļa kravu pārvadājumi caur Latviju, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” atzina Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Komentējot ziņas, ka Krievijas valsts dzelzceļa kompānija “Rossiskije žeļeznije dorogi” atteikusies veikt vairākus kravu pārvadājums no Krievijas ostām uz Latviju, premjers atzina, no Satiksmes ministrijas (SM) gūts apstiprinājums, ka Krievijas kravu apjomi Latvijā nav mazinājušies.

“Šobrīd nekādu kravu kritumu neprognozējam, tā nav,” teica premjers, norādot, ka Krievijas kravu apjomu samazinājums netiek prognozēts arī turpmākajos mēnešos.

Pēc premjera sacītā, šī ziņa pārsteigusi pašu Krievijas pusi.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā izskanējušas ziņas, ka krasi sarukuši Krievijas kravu pārvadājumi caur Latvijas ostām. Krievijas valsts dzelzceļa kompānijas “Rossiskije žeļeznije dorogi” atteikums daļai kravu pārvadājumu uz Latviju publiski tiek saistīts ar Latvijas nepiedalīšanos “Nord Stream 2” projektu, oficiāla apstiprināja gan šai versijai neesot.

Jau vēstīts, ka Ventspils osta un divi tajā strādājošie termināļi “Noord Natie Ventspils Terminals” un “Eurohome Latvija” saņēmuši piedāvājumu iesaistīties “Nord Stream 2″ gāzesvadu vidējā posma būvniecībā, nodrošinot cauruļu uzglabāšanu un piegādi caur Ventspils ostu. Saskaņā ar aplēsēm, kopējais Latvijas tautsaimniecības ieguvums no iesaistīšanās projekta realizācijā būtu 25 miljoni eiro.

Neraugoties uz ekonomisko ieguvumu, valdība vienojās neatbalstīt Ventspils brīvostas iesaisti gāzesvada projektā “Nord Stream 2”, kas nodrošinātu dabasgāzes transportēšanu vairāk nekā 1200 kilometru attālumā no gāzes krātuvēm Krievijā līdz klientiem Eiropā.

Foto: valentrain439/ https://www.flickr.com/photos/129512861@N07/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/
Atslēgas vārdi:

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress