Home » Eiropa, Jaunumi, Krievija » EP pieprasīs ES apturēt “Nord Stream 2” būvniecību un noteikt papildus sankcijas pret Krieviju

EP pieprasīs ES apturēt “Nord Stream 2” būvniecību un noteikt papildus sankcijas pret Krieviju

Eiropas Parlaments (EP) pieprasīs Eiropas Savienībai (ES) apturēt gāzes cauruļvada “Nord Stream 2” gandrīz jau pabeigto būvniecību un ieviest jaunas sankcijas pret Krieviju saistībā ar opozīcijas politiķa Alekseja Navaļnija aizturēšanu.

Eiropas Parlamenta deputāti aicina paplašināt sankcijas pret Krieviju, kura arestējusi opozīcijas pārstāvi Alekseju Navaļniju pēc atgriešanās Maskavā.

Navaļnijs pēc pirmdien piespriestā 30 dienu aresta ir ievietots vienā no Maskavas pirmstiesas izmeklēšanas izolatoriem. Navaļnijs arestēts, jo neesot pildījis nosacītā soda noteikumus, kas paredzēja, ka Navaļnijam divreiz mēnesī vajadzēja informēt Krievijas Federālo sodu izpildes dienestu par savu atrašanās vietu. Viņam noteiktais pārbaudes laiks noslēdzās pagājušā gada 29. decembrī.

Rezolūcija aicina paplašināt ES sankcijas, kas jau ir noteiktas Krievijas amatpersonām, kuras ir atbildīgas par Navaļnija saindēšanos. Ar rezolūciju ES tiek aicināta sankciju sarakstā ievietot arī “Krievijas oligarhus”, Krievijas prezidenta Vladimira Putina tuvākos sabiedrotos, kā arī “mediju propagandistus”.

Vācijas kancleres Angelas Merkeles tuvs sabiedrotais Manfreds Vēbers laikrakstam “Der Spiegel Online” sacīja, ka pēc Navaļnija aresta, arī enerģētikas jautājumi ir jāliek galdā.

“Šis ir visspēcīgākais instruments, kas mums ir. Un tāpēc “Nord Stream 2″ projekts ir viens no veidiem, kā radīt papildu spiedienu,” sacīja Vēbers.

Jebkurām papildu sankcijām pret Krieviju būtu nepieciešama visu 27 ES dalībvalstu vienprātīga piekrišana.

Paredzams, ka ES dalībvalstu ārlietu ministri šo jautājumu apspriedīs nākampirmdien, taču kādi konkrēti lēmumi neesot gaidāmi agrāk par 15. februāri, kad noslēdzas Navaļnijam piemērotais arests.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress