Home » Jaunumi, Latvija » Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā decembrī palielinājās par 0,2 %

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā decembrī palielinājās par 0,2 %

2020. gada decembrī, salīdzinot ar novembri, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 0,2 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 0,1 %, eksportētajai produkcijai – par 0,3 %. Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis palielinājās par 0,1 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm pieauga par 0,4 %.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles. Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā, kā arī atsevišķu pārtikas produktu ražošanā.

2020. gada decembrī, salīdzinot ar 2019. gada decembri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir samazinājies par 0,3 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir samazinājies par 1,8 %, savukārt eksportētajai produkcijai palielinājies par 1,2 %. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas ir pieaugušas par 1,1 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 1,2 %.

Būtiskākā ietekme bija cenu samazinājumam gāzes apgādē, siltumapgādē, elektroenerģijas ražošanā un sadalē. Paaugstinošā ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles.

2020. gadā 12 mēnešu vidējais ražotāju cenu līmenis salīdzinājumā ar 2019. gada 12 mēnešu vidējo līmeni Latvijas rūpniecībā samazinājās par 1,9 %. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis samazinājās par 2,9 %, eksportētajai produkcijai – par 0,9 %, t. sk. eksportam uz eirozonas valstīm cenu līmenis saruka par 1,2 %, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 0,6 %. Pazeminoša ietekme bija cenu kritumam elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā, kā arī koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles. Paaugstinošā ietekme bija cenu pieaugumam iekārtu un ierīču remontam un uzstādīšanai, kā arī atsevišķu pārtikas produktu ražošanā.

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress