Home » Jaunumi, Latvija » Kalvītis: Vienā vai otrā veidā Latvija vasaras sezonā gāzi saņems

Kalvītis: Vienā vai otrā veidā Latvija vasaras sezonā gāzi saņems

Nav bažu par gāzes nodrošināšanu Latvijā turpmākajos trīs mēnešos, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja “Latvijas gāzes” valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

Viņš skaidroja, ka ”Latvijas gāzes” portfelis ir nodrošināts turpmākajiem trim mēnešiem un uzņēmums jūtas komfortabli. Tāpat arī tiek strādāts, lai vasarā nodrošinātu gāzes iesūknēšanu nākamajai apkures sezonai.

“Mūsu gāzes apgādes sistēma ir būvēta no padomju laikiem. Tie savienojumi, ko pēdējos gados uzbūvējām gan ar Somiju, gan ar Poliju, dod teorētiskas iespējas apgādi diversificēt, bet, protams, iepriekšējos visos gados pamatā dabasgāze tika piegādāta no Krievijas,” sacīja Kalvītis.

“Tādu iespēju nepieļauju, ka mēs varētu nesaņemt gāzi. Vienā vai otrā veidā Latvija vasaras sezonā gāzi saņems. Mēs savu portfeli esam pilnībā nodrošinājuši. Bažas par to, ka varētu aptrūkties gāze līdz apkures sezonas beigām, nav. Gāzes ir pietiekami,” uzsvēra “Latvijas gāzes” valdes priekšsēdētājs.

Kalvītis arī piebilda, ka sašķidrinātās gāzes tirdzniecības apjomi ir daudz mazāki nekā ar cauruļvadu gāzi, tādēļ arī īsā laikā palielināt sašķidrinātās gāzes ražošanu nebūs iespējams. Tas nozīmē, ka bez Krievijas gāzes iztikt nevarēsim. “Fiziskie skaitļi ir nepielūdzami,” sacīja Kalvītis.

Viņš norādīja, ka nedēļas vidū tirgū bija iestājusies panika un cena uzkāpa, bet, ja nenotiks ārkārtas situācija, tirgum būtu jānomierinās, jo pie šādām gāzes cenām pasaule nevar funkcionēt: “Ārkārtas situācija būtu – kara paplašināšanās, nepanāktas vienošanās.”

Atslēgas vārdi: , ,

Komentēt


© 2016 Eksports.lv · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress